İçeriğe geç
nereyegirerim

Kayseri Üniversitesi Taban Puanları 2026

Kayseri · Devlet üniversitesi · 85 program

Program
85
17 lisans, 68 ön lisans
Kontenjan (2026)
3.045
En öndeki taban sırası
61.612
Gastronomi ve Mutfak Sanatları
Akademik kadro
184
30 prof., 50 doç., 104 dr. öğr. üyesi
Toplam kontenjan
2.9813.2263.0093.0452023202420252026

SAY programları (6)

ProgramŞehirTaban puanBaşarı sırasıKontenjanTrend
Elektrik-Elektronik MühendisliğiKayseri395,083123.02040
Endüstri MühendisliğiKayseri379,475143.60620
Bilgisayar MühendisliğiKayseri366,645162.85575
Yazılım MühendisliğiKayseri351,638188.15660
Yapay Zeka ve Makine ÖğrenmesiKayseri342,647205.37730
Veri Bilimi ve AnalitiğiKayseri322,159250.81520—

EA programları (6)

ProgramŞehirTaban puanBaşarı sırasıKontenjanTrend
Yönetim Bilişim SistemleriKayseri346,455158.97130—
Çocuk GelişimiKayseri331,291210.54323
Uluslararası Ticaret ve LojistikKayseri301,229357.17670
Muhasebe ve Finans YönetimiKayseri290,185428.19360
Sağlık YönetimiKayseri288,771438.07336
İnsan Kaynakları YönetimiKayseri273,239557.75463

SÖZ programları (5)

ProgramŞehirTaban puanBaşarı sırasıKontenjanTrend
Gastronomi ve Mutfak SanatlarıKayseri360,05161.61220
Türk Dili ve EdebiyatıKayseri293,493311.76920
TarihKayseri281,594388.90530
İlahiyatKayseri264,935514.82990
İlahiyat (M.T.O.K.)Kayseri262,073538.61610

TYT programları (68)

ProgramŞehirTaban puanBaşarı sırasıKontenjanTrend
İlk ve Acil YardımKayseri369,114309.56136
DiyalizKayseri341,096470.43936
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliğiKayseri339,164484.03635
İnsansız Araç TeknikerliğiKayseri337,230498.08035
FizyoterapiKayseri335,515510.75932
ElektrikKayseri335,325512.15455
Yapay Zeka OperatörlüğüKayseri334,920515.17435
Bilgisayar ProgramcılığıKayseri334,713516.68055
Mahkeme Büro HizmetleriKayseri334,436518.71335
Laborant ve Veteriner SağlıkKayseri328,155568.58335
Laboratuvar TeknolojisiKayseri326,490582.25435
Otonom Sistemler TeknikerliğiKayseri325,941586.82935
AşçılıkKayseri324,995594.86325
Biyomedikal Cihaz TeknolojisiKayseri321,529625.20235
MekatronikKayseri319,419644.34455
Sağlık Kurumları İşletmeciliğiKayseri317,909658.30931
Sivil Savunma ve İtfaiyecilikKayseri317,155665.39255
MakineKayseri313,712698.37355
Dış TicaretKayseri313,654698.96935
Çocuk GelişimiKayseri313,417701.27832
İşletme YönetimiKayseri308,219753.76535
Bilgisayar ProgramcılığıKayseri307,674759.61335
Elektronik TeknolojisiKayseri307,578760.61355
Dijital Dönüşüm ElektroniğiKayseri306,143775.81435
Grafik TasarımıKayseri305,189786.13835
Kontrol ve Otomasyon TeknolojisiKayseri305,187786.17455
Kimya TeknolojisiKayseri303,725801.89625
İç Mekan TasarımıKayseri298,915855.99345
İnşaat TeknolojisiKayseri298,802857.23345
Engelli Bakımı ve RehabilitasyonKayseri297,720869.55435
Laborant ve Veteriner SağlıkKayseri297,052877.26935
Gıda TeknolojisiKayseri296,260886.60330
AşçılıkKayseri294,448907.92345
Bilgisayar TeknolojisiKayseri290,662953.31235
Elektronik Haberleşme TeknolojisiKayseri290,440955.94455
Harita ve KadastroKayseri289,452967.86125
Bankacılık ve SigortacılıkKayseri288,097984.28730
Özel Güvenlik ve KorumaKayseri285,2311.020.20455
Alternatif Enerji Kaynakları TeknolojisiKayseri285,0701.022.24935
Radyo ve Televizyon TeknolojisiKayseri284,4701.029.70438
Muhasebe ve Vergi UygulamalarıKayseri284,3251.031.49627
Endüstri Ürünleri TasarımıKayseri282,4031.056.04830
Bahçe TarımıKayseri281,9011.062.29420
Çevre Sağlığı ve Çevresel Risk Yönetimi TeknikerliğiKayseri278,1501.110.50620—
LojistikKayseri275,6931.142.99445
Basım ve Yayım TeknolojileriKayseri274,5421.158.26235
Doğalgaz ve Tesisatı TeknolojisiKayseri273,4021.173.32935
Ofis Teknolojileri ve Veri YönetimiKayseri272,1921.189.52340
Kaynak TeknolojisiKayseri268,8651.234.58330
Tekstil TeknolojisiKayseri268,4451.240.34640
Geleneksel El SanatlarıKayseri268,4091.240.81035
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve DağıtımıKayseri267,8481.248.63620—
Polimer TeknolojisiKayseri267,4401.254.25818
İnşaat TeknolojisiKayseri267,1181.258.66140
Organik TarımKayseri267,0121.260.14835
PazarlamaKayseri265,2571.284.42830
Yapı DenetimiKayseri263,6401.306.77025
Posta HizmetleriKayseri263,0031.315.66520
Mimari RestorasyonKayseri259,2471.368.12245
Bitki KorumaKayseri254,6111.433.35620
İkram HizmetleriKayseri254,5241.434.63825
Bahçe TarımıKayseri252,6241.461.54220
Alternatif Enerji Kaynakları TeknolojisiKayseri251,3431.480.03445
ArıcılıkKayseri249,9381.499.96530—
Akıllı Sera TeknolojileriKayseri244,3221.580.14420—
Tarım Makineleri ve TeknolojileriKayseri242,9651.599.60930—
Gıda Teknolojisi (KKTC Uyruklu)Kayseri——1—
Mekatronik (KKTC Uyruklu)Kayseri——2—

Sıranla bu üniversitede nereye girebileceğini gör →

Sık sorulan sorular

Kayseri Üniversitesi’nin en yüksek puanlı bölümü hangisi?

2026 yerleştirmesinde en önde başarı sırasıyla girilen program Gastronomi ve Mutfak Sanatları (SÖZ, 61.612. sıra) oldu.

Kayseri Üniversitesi’nin en düşük puanlı bölümü hangisi?

2026 yılında taban sırası en geride olan program Tarım Makineleri ve Teknolojileri (TYT, 1.599.609. sıra, 242,965 puan) oldu.

Kayseri Üniversitesi kontenjanı kaç?

2026 yılında 85 programın genel kontenjanı toplam 3.045; bunların 17 tanesi lisans programıdır.

Kayseri Üniversitesi devlet mi vakıf mı?

Kayseri Üniversitesi Kayseri ilinde bulunan bir devlet üniversitesidir.