İçeriğe geç
nereyegirerim

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Taban Puanları 2026

Bilecik · Devlet üniversitesi · 99 program

Program
99
36 lisans, 63 ön lisans
Kontenjan (2026)
3.895
En öndeki taban sırası
19.062
Tıp
Akademik kadro
469
103 prof., 116 doç., 250 dr. öğr. üyesi
Toplam kontenjan
3.9174.1913.7553.8952023202420252026

SAY programları (17)

ProgramŞehirTaban puanBaşarı sırasıKontenjanTrend
TıpBilecik500,81019.06270
Diş HekimliğiBilecik480,48735.49427
HemşirelikBilecik385,267135.69575
Elektrik-Elektronik MühendisliğiBilecik369,808158.05650
Endüstri MühendisliğiBilecik362,220169.95420—
Makine MühendisliğiBilecik361,149171.68025
Kimya MühendisliğiBilecik350,447190.42030
Bilgisayar MühendisliğiBilecik350,290190.70585
Metalurji ve Malzeme MühendisliğiBilecik335,783219.44820
İnşaat MühendisliğiBilecik330,733230.59915
Endüstriyel TasarımBilecik297,269320.13140
İstatistik ve Bilgisayar BilimleriBilecik295,105327.18750
Moleküler Biyoloji ve GenetikBilecik291,452339.63240
MatematikBilecik286,855356.18250
Biyosistem MühendisliğiBilecik268,819431.01330
Ziraat Mühendisliği ProgramlarıBilecik267,561437.08960
İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri (KKTC Uyruklu)Bilecik——2

EA programları (13)

ProgramŞehirTaban puanBaşarı sırasıKontenjanTrend
Yönetim Bilişim SistemleriBilecik343,796167.10670
Çocuk GelişimiBilecik329,191218.76223
İç Mimarlık ve Çevre TasarımıBilecik328,962219.74541
Sosyal HizmetBilecik303,207345.54523
İşletmeBilecik295,706391.36540
Sağlık YönetimiBilecik291,307420.42436
MaliyeBilecik284,810466.79360
İktisatBilecik279,855504.47060
Siyaset Bilimi ve Kamu YönetimiBilecik275,027542.83660
Muhasebe ve Finans YönetimiBilecik269,800586.92845
Finans ve BankacılıkBilecik267,528607.06260
Turizm İşletmeciliğiBilecik255,298722.34940
Yönetim Bilişim Sistemleri (KKTC Uyruklu)Bilecik241,452866.1631—

SÖZ programları (5)

ProgramŞehirTaban puanBaşarı sırasıKontenjanTrend
Türk Dili ve EdebiyatıBilecik302,530260.86130
TarihBilecik299,819275.64830
CoğrafyaBilecik291,823321.98130
İlahiyatBilecik272,545454.68780
İlahiyat (M.T.O.K.)Bilecik271,136465.5139

DİL programları (1)

ProgramŞehirTaban puanBaşarı sırasıKontenjanTrend
Turizm RehberliğiBilecik336,28249.02840

TYT programları (63)

ProgramŞehirTaban puanBaşarı sırasıKontenjanTrend
İlk ve Acil YardımBilecik363,664335.69332
Tıbbi Laboratuvar TeknikleriBilecik349,904412.56443
Tıbbi Dokümantasyon ve SekreterlikBilecik346,506434.15630
Ameliyathane HizmetleriBilecik341,467467.84936
DiyalizBilecik341,133470.17930
Tıbbi Dokümantasyon ve SekreterlikBilecik337,999492.45730
Eczane HizmetleriBilecik330,170552.19930
OptisyenlikBilecik326,649580.89245
Çocuk GelişimiBilecik310,577729.61332
Bilgisayar ProgramcılığıBilecik307,034766.31465
Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar TeknolojisiBilecik306,684770.01850
Evde Hasta BakımıBilecik303,327806.33045
Biyomedikal Cihaz TeknolojisiBilecik301,857822.69535
Mahkeme Büro HizmetleriBilecik300,248840.78735
MekatronikBilecik299,898844.78345
ElektrikBilecik298,141864.82745
Kimya TeknolojisiBilecik296,820879.97225
MakineBilecik292,672929.07945
AşçılıkBilecik292,239934.32455
Otomotiv TeknolojisiBilecik291,903938.36135
Sağlık Kurumları İşletmeciliğiBilecik291,471943.53328
Kontrol ve Otomasyon TeknolojisiBilecik289,636965.63335
Gıda TeknolojisiBilecik287,077996.85930
Elektronik TeknolojisiBilecik284,1881.033.25940
Bilgisayar ProgramcılığıBilecik284,0941.034.48565
AşçılıkBilecik283,5401.041.56645
İnşaat TeknolojisiBilecik282,4311.055.66845
Bilgisayar ProgramcılığıBilecik282,1071.059.71255
Bankacılık ve SigortacılıkBilecik282,0961.059.83630
ElektrikBilecik281,9301.061.91845
Sosyal HizmetlerBilecik279,6821.090.64745
Büro Yönetimi ve Yönetici AsistanlığıBilecik278,8081.101.98030
Gıda Kalite Kontrolü ve AnaliziBilecik278,3481.107.97320
Muhasebe ve Vergi UygulamalarıBilecik277,4471.119.83327
İç Mekan TasarımıBilecik277,4251.120.10041
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve DağıtımıBilecik277,3041.121.62840
MakineBilecik277,2141.122.79145
Elektronik Haberleşme TeknolojisiBilecik271,4501.199.50540
Büro Yönetimi ve Yönetici AsistanlığıBilecik270,2281.216.11045
Web Tasarımı ve KodlamaBilecik269,6051.224.48660
Bankacılık ve SigortacılıkBilecik269,4201.227.01630
Grafik TasarımıBilecik268,9421.233.54065
Tıbbi Tanıtım ve PazarlamaBilecik268,7311.236.39936
Üretimde Kalite KontrolBilecik268,6231.237.91540
Muhasebe ve Vergi UygulamalarıBilecik267,3761.255.12427
Dış TicaretBilecik266,7101.264.19845
Bankacılık ve SigortacılıkBilecik265,1021.286.59230
Turizm ve Otel İşletmeciliğiBilecik264,9751.288.34030
MetalurjiBilecik264,8371.290.20620
Çevre Koruma ve KontrolBilecik264,7931.290.86335
İç Mekan TasarımıBilecik261,6021.335.20436
ReklamcılıkBilecik261,5271.336.24327
Dış TicaretBilecik260,9051.344.77035
Halkla İlişkiler ve TanıtımBilecik257,7421.389.26737
Sosyal GüvenlikBilecik256,8191.402.35872
Peyzaj ve Süs Bitkileri YetiştiriciliğiBilecik256,4471.407.61018
İnternet ve Ağ TeknolojileriBilecik256,2881.409.79155
Moda TasarımıBilecik255,5781.419.73240
Halkla İlişkiler ve TanıtımBilecik250,8931.486.44840—
Endüstri Ürünleri TasarımıBilecik250,6641.489.64735
Basım ve Yayım TeknolojileriBilecik249,4131.507.49035
ReklamcılıkBilecik241,8681.615.07340—
Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi (KKTC Uyruklu)Bilecik——1—

Sıranla bu üniversitede nereye girebileceğini gör →

Sık sorulan sorular

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin en yüksek puanlı bölümü hangisi?

2026 yerleştirmesinde en önde başarı sırasıyla girilen program Tıp (SAY, 19.062. sıra) oldu.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin en düşük puanlı bölümü hangisi?

2026 yılında taban sırası en geride olan program Reklamcılık (TYT, 1.615.073. sıra, 241,868 puan) oldu.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi kontenjanı kaç?

2026 yılında 99 programın genel kontenjanı toplam 3.895; bunların 36 tanesi lisans programıdır.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi devlet mi vakıf mı?

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bilecik ilinde bulunan bir devlet üniversitesidir.