İçeriğe geç
nereyegirerim

Yüksek İhtisas Üniversitesi Taban Puanları 2026

Ankara · Vakıf üniversitesi · 64 program

Program
64
21 lisans, 43 ön lisans
Kontenjan (2026)
1.172
En öndeki taban sırası
9.102
Tıp (Burslu)
Akademik kadro
253
106 prof., 33 doç., 114 dr. öğr. üyesi
Toplam kontenjan
8768701.1941.1722023202420252026

SAY programları (19)

ProgramŞehirTaban puanBaşarı sırasıKontenjanTrend
Tıp (Burslu)Ankara516,5759.10213
Tıp (İngilizce) (Burslu)Ankara515,8809.4877
Tıp (%50 İndirimli)Ankara504,33916.58510
Tıp (İngilizce) (%50 İndirimli)Ankara494,17824.1056
Tıp (Ücretli)Ankara483,52132.88975
Tıp (İngilizce) (Ücretli)Ankara475,69939.73141
Dil ve Konuşma Terapisi (Burslu)Ankara451,56762.2537
Hemşirelik (Burslu)Ankara415,28699.2147
Ebelik (Burslu)Ankara378,824144.5414
Ergoterapi (Burslu)Ankara372,985153.1143
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Ankara357,603177.5616
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Ankara355,494181.2256
Hemşirelik (%50 İndirimli)Ankara352,068187.32747
Dil ve Konuşma Terapisi (%50 İndirimli)Ankara349,857191.52942
Ebelik (%50 İndirimli)Ankara335,316220.47824
Ebelik (Ücretli)Ankara298,215317.1691
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)Ankara263,460457.41738
Ergoterapi (%50 İndirimli)Ankara252,071521.01820
Beslenme ve Diyetetik (%50 İndirimli)Ankara247,773548.22738

EA programları (2)

ProgramŞehirTaban puanBaşarı sırasıKontenjanTrend
Sağlık Yönetimi (Burslu)Ankara323,824241.1827
Sağlık Yönetimi (%50 İndirimli)Ankara——36

TYT programları (43)

ProgramŞehirTaban puanBaşarı sırasıKontenjanTrend
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Ankara374,198286.7954
Anestezi (Burslu)Ankara371,598298.3329
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Ankara361,494346.9029
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu)Ankara361,326347.7987
Elektrik (Burslu)Ankara356,073376.2485
Elektronörofizyoloji (Burslu)Ankara353,170392.9077
Fizyoterapi (Burslu)Ankara351,363403.6483
Tele-Sağlık Teknikerliği (Burslu)Ankara351,293404.0837
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Ankara351,117405.1737
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Ankara349,696413.8619
Optisyenlik (Burslu)Ankara349,471415.2727
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (Burslu)Ankara347,104430.3195
Eczane Hizmetleri (Burslu)Ankara346,719432.7746
Grafik Tasarımı (Burslu)Ankara340,524474.4435
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (Burslu)Ankara336,621502.5165
Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama (Burslu)Ankara331,445541.8204
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)Ankara330,937545.99827
Anestezi (%50 İndirimli)Ankara324,916595.54744
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)Ankara305,394783.91346
Fizyoterapi (%50 İndirimli)Ankara302,049820.53820
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli)Ankara292,153935.37345
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)Ankara289,770964.04150
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)Ankara286,874999.4424
Elektronörofizyoloji (%50 İndirimli)Ankara278,4551.106.56243
Anestezi (Ücretli)Ankara275,6201.143.9499
Elektrik (%50 İndirimli)Ankara275,0261.151.88530
Optisyenlik (%50 İndirimli)Ankara274,2031.162.70945
Fizyoterapi (Ücretli)Ankara270,4651.212.9493
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (%50 İndirimli)Ankara268,3901.241.08330
Eczane Hizmetleri (%50 İndirimli)Ankara261,9551.330.25634
Ameliyathane Hizmetleri (Ücretli)Ankara256,9871.399.9564
Elektrik (Ücretli)Ankara255,5521.420.1024
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Ücretli)Ankara249,1991.510.4719
Tele-Sağlık Teknikerliği (%50 İndirimli)Ankara245,3131.565.97732
Elektronörofizyoloji (Ücretli)Ankara245,0741.569.3542
Eczane Hizmetleri (Ücretli)Ankara227,3291.819.6442
Bilgisayar Programcılığı (Ücretli)Ankara225,0821.850.0085
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (%50 İndirimli)Ankara223,9701.864.79335
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (Ücretli)Ankara214,0951.988.2644—
Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama (%50 İndirimli)Ankara——27
Bilgisayar Programcılığı (%50 İndirimli)Ankara——37
Grafik Tasarımı (%50 İndirimli)Ankara——34—
Tele-Sağlık Teknikerliği (Ücretli)Ankara——10—

Sıranla bu üniversitede nereye girebileceğini gör →

Sık sorulan sorular

Yüksek İhtisas Üniversitesi’nin en yüksek puanlı bölümü hangisi?

2026 yerleştirmesinde en önde başarı sırasıyla girilen program Tıp (Burslu) (SAY, 9.102. sıra) oldu.

Yüksek İhtisas Üniversitesi’nin en düşük puanlı bölümü hangisi?

2026 yılında taban sırası en geride olan program Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (Ücretli) (TYT, 1.988.264. sıra, 214,095 puan) oldu.

Yüksek İhtisas Üniversitesi kontenjanı kaç?

2026 yılında 64 programın genel kontenjanı toplam 1.172; bunların 21 tanesi lisans programıdır.

Yüksek İhtisas Üniversitesi devlet mi vakıf mı?

Yüksek İhtisas Üniversitesi Ankara ilinde bulunan bir vakıf üniversitesidir.